Кожните јакни се непходен дел од нашата гардероба, со години. Ги носиме во опуштени и свечени варијанти, долги или пократки, во скоро сите сезони. Оваа есен, кожните јакни добиваат нов изглед – металик боја!

Одлично им прилегаат на црнките, како и на русокосите, токму затоа се направени во сребрени, златни и бакарни нијанси, за сечиј вкус и тен.

Не плашете се да ги носите на работа, бидејќи совршено се вклопуваат во деловниот изглед, кој ќе го освежите со оваа јакна. Ако во вечерните часови сакате да носите пуф-здолниште a-la-Carrie-Bradshaw, не ја заборавајте вашата омилена металик јакна!

Fall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakneFall trend - metalik kožne jakne

Fall trend - metalik kožne jakne

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатен хотел Pulitzer Amsterdam!
Следна објаваНов вид на чоколадо – прв пат по 80 години!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР