Klasika

Класика
Класиката е секогаш во тренд и докажува дека дури и возрасните жени носат комбинезони и тоа на одличен начин. Комбинацијата на едноставна бела кошула со контрастни комбинезони во боја е секогаш добра идеја. Таквиот изглед е погоден за деловен состанок или за излегување со друштво.

Kežual

Секојдневен…
Едноставните комбинезони, како оние што ги носеа работниците на градилиштата во 1930 година, може да се комбинираат со маици и блузи. Во првиот случај, стилот ќе стане “смарт кежуал”, а во вториот случај ќе биде еклектичен.

Teksas

Тексас
Нема потреба да се зборува за комбинезони од тексас материјал. Се чини дека ова парче никогаш нема да излезе од мода. Но, во претстојната сезона, препорачуваме да го комбинирате со кошули, маици и џемпери од фини ткаенини.

Boho šikБохо шик!
Еко кожа и необични кроеви – тоа е она што го обожаваат сите љубители на бохо стилот. Додадете му на комбинезонот романтична блуза со вез и без сомнение ќе привлечете внимание со вашиот изглед.

Bajkerski stil

Моторџиски стил

За есенската сезона, дизајнерите предлагаат кожа од глава до пети. Овој изглед ќе го постигнете најлесно со модерен моторџиски комбинезон. Ако се плашите дека ќе изгледате вулгарно, одберете модел кој е доволно затворен, со ракави или англиска јака.

Запомнете дека кожните комбинезони не бараат многу додатоци и украси, но секогаш можете да го “омекнате” вашиот опасен изглед, со накит од убав скап метал.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОткријте го луксузот и магијата на природата на патот кон Мачу Пикчу!
Следна објаваНов голем тренд на свадби: торти украсени со “водени бои”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР