Новата кампања на славниот бренд Оскар де ла Рента, по прв пат е водена под креативната палка на новите дизајнери Лаура Ким и Фернанда Гарсија, која ни претставува елегантни модели, инспирирани од 50-тите години на минатиот век.

Италијанскиот модел Марија Карла Босконо се појавува во прекрасните тоалети кои се заштитен знак на куќата. Секој стајлинг е дополнително обогатен со луксузни аксесоари во вид на накит или клач чанти од зелена кроко кожа.

Nova kampanja Oscar de la Renta za jesen/zimu 2017

Кампањата ја фотографираше Тим Вокер, додека за стилизирање на прекрасната италијанка бил задолжен стилист Џејкоб К.

Вистина е дека дијајнерската двојка успеа да го прикаже уникатниот сензибилитет на дизајнерот, по кој беше препознатлив.

Nova kampanja Oscar de la Renta za jesen/zimu 2017Nova kampanja Oscar de la Renta za jesen/zimu 2017Nova kampanja Oscar de la Renta za jesen/zimu 2017Nova kampanja Oscar de la Renta za jesen/zimu 2017

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве кога треба да го пиете првото кафе?
Следна објаваЗа сите дами кои го сакаат францускиот стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР