Францускиот стил е првенствено наменет за жените со самодоверба, кои се свесни за своето тело, за сите предности и недостатоци.

Парискиот стил е едноставен, но елегантен, сестран и удобен, а Парижанките се пример за многу жени. Французинките не ги следат слепо трендовите. Тие ја сакаат класиката, минимализмот, а нивниот стил е комбинација на елеганција и едноставност. Модните  комбинации им даваат чувство на слобода и се чувствуваат добро во секоја ситуација. Допирот на ношалантност и единствен стил обогатен со доза на луксуз, ја претставуваат класиката, која никогаш не е предвидлива и досадна. Во ормарот на секоја Парижанка, освен бела кошула, се наоѓаат црни панталони и фармерки, добро прилагоден блејзер, здолниште со миди должина и фустан од тантела.

Боите кои доминираат во францускиот стил се главно беж, бела, темно сина и црна. Тоа не значи дека Парижанките ги игнорираат силните бои или модерните пастелни нијанси. Овие бои исто така имаат свое место во нивните гардеробери, но најчесто во вид на модни додатоци – шалови, чанти или накит.

Погледнете неколку стајлинга во француски стил и ископирајте го вашиот омилен!

Stajling ideje u francuskom stilu

Stajling ideje u francuskom stilu Stajling ideje u francuskom stilu Stajling ideje u francuskom stilu

Stajling ideje u francuskom stilu

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата кампања на OSCAR DE LA RENTA за есен/зима 2017!
Следна објаваХотелот „The Ritz-Carlton Langkawi“ се отвора во октомври 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР