Овoј редок Lamborghini Diablo тукушто стана достапен за купување, со цена која е повеќе од половина милион британски фунти …

Ова е поголема сума од онаа која италијанскиот производител ја бара за новиот Aventador модел. Сепак, постојат две многу добри причини за оваа цена. Овој Lambo со  виолетова боја, некогаш беше во сопственост на Jay Kay, фронтменот на фанк-соул бендот на Jamiroquai.

Исто така, овој автомобил беше ѕвезда на нивниот спот за нивниот хит во деведесеттите години, Космичка девојка. Втора причина е фактот дека во прашање е Lamborghini Diablo SE30 модел 1996 година, кој е создаден во чест на триесеттгодишнината на овој бенд.

Сamo 150 модели беа направени, а ова специјално издание дојде со V12 мотор од 5.7 литри кој развива 532 КС. Погонот на задните тркала му даде на овој суперавтомобил способност да од нула до сто, има забрзување за помалку од 4 секунди и да достигне максимална брзина од околу 320 километри на час.

Со оглед на историјата на овој автомобил, со цена од околу 717.000 долари звучи доволно фер , зар не?

Džej Kejev ljubičasti Lamborghini DiabloDžej Kejev ljubičasti Lamborghini DiabloDžej Kejev ljubičasti Lamborghini DiabloDžej Kejev ljubičasti Lamborghini DiabloDžej Kejev ljubičasti Lamborghini DiabloDžej Kejev ljubičasti Lamborghini DiabloDžej Kejev ljubičasti Lamborghini Diablo

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова соработка на Selena Gomez & Coach!
Следна објаваФенси Bulgari чајанка!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР