Најпознати по своите едноставни, функционални и осмислени дизајни, како и по постојаната иновација, Conran Shop дебитира со новата колекција …

Тоа е збирка на мебел, посветена за постудениот период од годината која ни делува толку атрактивно, да посакаме веднаш зимата да пристигне. Во оваа збирка се прикажани сите нивни познати карактеристики, а самата линија е инспирирана од минималистичкиот, едноставен и прекрасен дизајн.

Jedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštaja

Овој пат, тие отидоа малку подалеку од мебелот и ни понудија домашни аксесори и садови. Тие имаат соработувано со голем број реномирани дизајнери на оваа колекција, вклучувајќи ги  Viewport, Gabriel Tan, Daniel Schofield и други.

Jedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštaja

Jedinstvena kolekcija minimalističkog nameštaja

Од удобни постелнини до шарени, графички чинии, нивната најнова колекција за секого нуди по нешто.

Jedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštajaJedinstvena kolekcija minimalističkog nameštaja

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSвездички – апсолутен моден хит меѓу познатите личности!!
Следна објаваНовата A | X Armani Exchange кампања за есен / зима 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР