Тропски листови, печатени на различни видови на текстил е најлесниот начин да додадете летен, тропски дух во вашиот дом. Пред се, овие елементи нема да бараат премногу пари, а, од друга страна, можете да ги менувате од време на време, онолку пати колку што сакате. Тропските обрасци печатени на постелнината, завесите, теписите, туш завесите и перниците, се вистински начин да додадете летен тропски ефект, без претерување со него. Дури и наједноставните и повеќето неутрални простори може да се разубавуват со неколку шарени перници, обележени со овие декоративни детали.
Tekstili

Sидни тапети

Zidni tapeti

Тропска уметност

Zidna umetnost

Мебел со тропски дезен

Nameštaj

Садови со тропски дезен

Posuđe

Постелнина со троски дезен

Uživajte u tropskom dekoru tokom leta

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го уредите домот во скандинавски шик стил!
Следна објава50% поевтин Pickbox? Можеби најдобрата вест што љубителите на серии можат да ја слушнат летово!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР