Кујна со модерен дизајн
Црна и бела палета на бои, плочки на ѕидовите и интересен стил на кабинети во комбинација со иконски парчиња на мебел, совршено се поврзани во овој модерен и во исто време, традиционален простор. 
Дизајнерите Ванеса Кван и Ингрид Умен, добија задача да ја трансформираат дисфункционалната на  оваа кујна во нова и модерна, со сите потребни работи.
Отворениот концепт на дизајнот што сега можеме да го видиме, содржи работна маса, место за јадење и полуострово, кое придонесува многу за неговата функционалност. Класичниот шик изглед на оваа кујна сега доби современа смелост, која го следи стилот на сопственикот на куќата во која што се наоѓа, во исто време ја прати архитектура на домот и сите тренди вибрации.

Kuhinja savremenog dizajna

Банкет е дел од лежерниот трпезариски простор, а тука се и кабинетите со детали од месинг, која совршено го истакнуваат секое прекршување на светлината. Тука се и познатите Eames столици и лустерот кој е таму заради светлото но и да ги поврзе деталите од месинг со останатиот пеостор.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДетализирани хартиени резби од Pippa Dyrlaga
Следна објаваАпсолутно најинтересна модна ревија на сезоната!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР