Пред три години францускиот бренд Christofle кој е познат по прибори за јадење, го покажа својот прв оригинален сет за храна во облик на јајце.

Ова јајце се отвора како руската играчка бабушка, а внатре во јајцето на дрвен сталак се наоѓаат лажици, вилушки и ножеви за 6 лица. Првото Christofle јајце беше сребрено и расподадено со толкава брзина да веднаш одлучија да направат варијанти на јајцето обложени со 24 каратно жолто и розево злато, кои исто така се продадоа со голема брзина и истите се појавија во куќите на многу познати личности, вклучувајќи ја и фамилијата Кардашијан.

Сега брендот Christofle одлучи да продолжи со оваа линија и произведе мал сет со чајни лажички обложени со сребро и розе злато, Mood Coffee и Mood Coffee Precious.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави плетени торби за плажа!
Следна објаваЛубеницата главен сојузник во губењето на килограми!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР