Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

Одделот на Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicle Operations), следниот месец ќе го претстави најмоќниот Јагуар досега. Jaguar XE СV Project 8, ќе биде произведен во лимитирана серија од 300 модели, од кои секој е рачно изработен.

Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

Овој Jaguar седан, со најмоќната верзија 5.0 на – литарски V8 мотор со компресор, 600 коњски сили на сите четири тркала, камуфлиран со SVO дизајн, е втор по ред во колекционерската едиција на возила SVO, по фантастичниот успех што го постигна со Jaguar F-Type Project 7 во 2014 година.

Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

“Тимот на SVO е опседнат со создавање на возила, кои ќе овозможат нај возбудливо возење, кое што можеме да го замислиме. Тоа прецизно ќе се постигне со новиот модел XE SV Project 8, кој ја зголемува аеродинамиката и перформансите на највисоко ниво. Тој е како создаден за ентузијастите и колекционерите.. “- изјави John Edwards, директорот на SVO Jaguar Land Rover.

Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

Stiže najmoćniji Jaguar u istoriji

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКанцеларијата на Twitter во Њујорк!
Следна објаваМобилен телефон од 360 000 долари!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР