Супер моделот и глумица Кара Делавињ е ангажирана во новата кампања со брендот Moschino за сладоледот MAGNUM.

Името на кампањата интригира ”Unleash Your Wild Side” односно, “Ослободете ја својата дива страна”, токму како и самиот изглед на Делавињ.

На фотографите Кара позира во модел на Moschino, во друштво со дизјнерот на оваа италијанска дизајнерска куќа Џереми Скот.

На едната фотографија манекенката позира во кожна јакна со крупни детали и фустан мајца, додека на другите фотографии Кара освојува во одело со силен принт.

Оваа британска убавица се појавува и во краткиот филм кој е снимен за кампањата…поегледнете го!

Kara Delevinj u novoj kampanji za MAGNUMKara Delevinj u novoj kampanji za MAGNUM

Kara Delevinj u novoj kampanji za MAGNUM

Kara Delevinj u novoj kampanji za MAGNUMKara Delevinj u novoj kampanji za MAGNUM

СПОДЕЛИ
Претходна објава#CultureCorner: Најинтересните латински поговорки
Следна објаваСовршена игра на светлина и сенка во вашиот екстериер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР