Популарниот италијански бренд Ermanno Scervino го ангажираше славниот фотограф Piter Linberg да ја креира нивната модна кампања пролет – лето 2017.

Главната протагонистка на рекламната кампања е Кенија Кински, ќерка на сензуалната Настасија Кински и Квинси Џонс.

Преубавата Кенија, која очигледно ја наследила убавината од мајка и, позираше во друштво со својот дечко, американскиот глумец Вил Пелц. Кампањата е снимена на Normandy, во еден софистициран амбиент кој го рефлектира стилот на колекцијата за пролет- лето 2017.

Ćerka Nastasje Kinski u novoj kampanji Ermanno Scervino

Ćerka Nastasje Kinski u novoj kampanji Ermanno Scervino

Нежните крем нијанси и белата боја, доминираат во колекцијата. За софистицираност и женственост, во понудата се моделите од тантела.

Ćerka Nastasje Kinski u novoj kampanji Ermanno ScervinoĆerka Nastasje Kinski u novoj kampanji Ermanno ScervinoĆerka Nastasje Kinski u novoj kampanji Ermanno Scervino

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДобродојдовте во летната оаза на Women’secret
Следна објаваИновативниот естетски пристап пренесен на sидните тапети!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР