Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат на плажа, море и се разбира костимите за капење на Women’secret.

Оваа сезона Women’secretги води купувачите низ летото со колекција на костими за капење и колекција која нуди многу различни стилови, што дава одлична можност за безброј комбинации. Централно парче, без сомневање, е костимот за капење, прилагодлив и за утрата на плажа и за вечерните морски забави.

Светкавите парчиња носат доза на софистицираност и елеганција, а доаѓаат во светли бои и материјали кои на природен и удобен начин ги истакнуваат облините. За романтичен изглед Women’secretпредлага специјални материјали како тантела за секси, деликатен и безвремен изглед.

Women’secretсекогаш ги има последните трендови кај костимите за капење, а оваа сезона тоа се лентите на стратегиски места на телото со што се истакнува фигурата, а одредени делови од кожата суптилно се покажуваат.Уште еден интересен елемент оваа сезона се парчињата кои може да се носат на неколку различни начини и со кои се креира ултра женствен изглед кој се адаптира на телото.

Свежа, версатилна и женствена колекција во која секоја жена ќе се чувствува удобно, убаво и секси во текот на целото лето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPaul Gauguin|The master of colours
Следна објаваКенија Кински, ќерката на Настасија Кински и Квинси Џонс!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР