Реновираниот Музеј на сладоледот во Лос Анџелес изгледа послатко од било кога и на своите посетители им нуди магична сладоледна авантура. Новата концепција за ентериерот е инспирирана од њујоршкиот музеј на сладолед. Во склоп на овој простор има 12 различни соби, секоја со интересна и необична приказна која потсеќа на стилот на Вили Вонка. Освен сладолед, се продаваат и колачиња- капкејкс. Една од просториите е посветена на сите состојки од кои се прави сладоледот, како и идеи за декорации и пакувања. Погледнете како изгледа сето тоа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрофесионална кујна со врвна естетика!
Следна објаваЖенева – град во кој живеат луѓе од 187 земји од светот!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР