Оваа година во мода е карираното платно, познато како „gingham“. На Instagram профилите на познатите блогерки можеме, да ги видиме црно-белите кошули со необични ракави, но и здолништа со карнери, кои се голем тренд за оваа пролет и лето.

Здолништето кое дефинитивно се одвојува оваа сезона е миди моделот од колекцијата на Zarа. Тоа е здолништето на преклоп со карнер и доаѓа во карирано црвено-бел принт и стана омилено парче на сите модни блогерки и на многу дами.

Иако потсетува на кафански чаршав за маса, не е тешко за комбинации. Можете ова здолниште да го комбинирате со бела мајца, кошула или чевли во контрастна боја.

Погледнете како познатите блогерки го комбинираат овој модел на здолниште!

Suknja koja je osvojila sve modne blogerkeSuknja koja je osvojila sve modne blogerkeSuknja koja je osvojila sve modne blogerkeSuknja koja je osvojila sve modne blogerkeSuknja koja je osvojila sve modne blogerkeSuknja koja je osvojila sve modne blogerke

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУкрасна рамка за вашиот прозор!
Следна објаваВисечки лежалки – одличен додаток во секој дом!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР