Новата колекција за пролет/лето 2017 во Yamamay е истовремена удобна и сензуална. Колекцијата нуди елегантен сексапил и нежни парчиња од чипка и сатен и удобни парчиња кои можете да ги носите секој ден.

Женската и машката колекција за оваа пролет изобилуваат со секаков вид на материјали и дизајни. Па, сигурно можете да си најдете совршено парче за спиење, убав чипкан градник за вечерно излегување, фустанче за на плажа или панталони за дневно кафе.

Во новата колекција се присутни нежни розеви и беж неутрални тонови. Пролетните бои кајсија нијанса, жолта и лаванда. А најголем тренд ќе бидат деним мотивите и дизајни.

Покрај долна облека и пижами можете да си најдете хеланки, панталони, фустани и блузи од одлични материјали.

Брендот Yamamay дефинитивно повторно докажува дека ги спојува квалитетот, одличниот дизајн и поволните цени во едно парче. Големините се мошне флексибилни и ги таргетираат буквално сите жени тие почнуваат од XS па до XXL.

Со колекцијата на Yamamay секоја жена ќе може да се пофали со одлични парчиња на долна облека во кои ќе се чувствува удобно и посакувано.

Различни бои на слип и боксерки.

Еден пар= 590 денари, три пара= 1190 денари

Еден пар= 590 денари, три пара= 1190 денари

Удобни летни пижами комбинирани со чипкани триаголници.

Пижами= 1790 денари, триаголници= 1390 денари

Пижами= 1790 денари, триаголници= 1390 денари

Прекрасен широк модел на панталони во риги, комбинирани со тегет маичка.

Панталони= 2090 денари, блуза= 1790 денари

Панталони= 2090 денари, блуза= 1790 денари

Машки пижами со различни дизајни. Памучни и удобни.

Машки пижами= 2790 денари

Машки пижами= 2790 денари

Деним и дизајн и бои ќе биде вистински тренд оваа сезона.
Триаголници=1390 денари, бразилианки= 790 денари

Триаголници=1390 денари, бразилианки= 790 денари

Дуксер= 2090 денари, шорцеви= 1790 денари

Дуксер= 2090 денари, шорцеви= 1790 денари

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChristian Louboutin со пролетна колекција ‘Ruby Tuesday’!
Следна објаваДИЗАЈН ШТО ПРОДАВА – бизнис викенд во Јавна соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР