Christian Louboutin ја лансираше колекцијата за пролет/лето 2017, со кампањата под името‘Ruby Tuesday’. Уште на прв поглед ни е јасно дека познатиот дизајнер инспирацијата ја има најдено во забавните 60-ти од минатиот век.

Еклектичната колекција содржи модели на кои влијание имаа модернистите, но и rock ‘n’ roll стилот на The Rolling Stones. Во новата сезона се носат ралични чевли  – од салонки на подебела пета, па се до едноставни сандали и кожни балетанки. Што се однесува до торбите големите клач модели и мини торбички како на пример ‘Paloma’ моделот, секако се во прв план. Во нашата галерија откријте ја новата колекција на Louboutin, можеби и вас ќе ве инспира во одбирањето на сопствени модни додатоци.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Чувар“ на Пeтер Терин, дистописка алегорија за современите општества
Следна објаваЗадолжителни пролетни парчиња од Yamamay
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР