MIX, MATCH AND CREATE YOUR STYLE!

Новата пролетна колекција на Marciano 2017 e ултра женствена, со елегантна линија која ја прати силуетата на жената. Дневните модели дишат во белата, нежната розе и сината, како и модели со акценти на кафената боја. Кратки кожни јакни, лесни фустани, дводелни комплети, прекрасни здолништа и пантолони…се што ви е потребно да облечете за работа и прошетки. Моделите за навечер се во црвена и црна боја, со длабоки изрези на врзување и со чисти линии.

Сите овие 9 моделите изгледаат префинето и дамски, одлично се комбинираат а вие со нив го креирате својот стил!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовети за женската убавина на Audrey Hepburn
Следна објаваПлати со поезија 2017 | 21 март | Divian Arts
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР