Во модерен или рустичен стил, со базен или без, под снежна покривка или заплискани со морските таласи, овие куќи секому ќе му измамат по некоја воздишка!

Не само што се најубави, тие се и едни од најлуксузните куќи во целиот свет!

Погледнете го видеото кое трае две минути, и пропатувајте од Канада до Јужна Африка, преку Бразил, Сингапур, Флорида, Италија…..

Некому се идеални, други пак потсетуваат на трговски центри, а не на дом, но дефинитивно, никој не може да остане рамнодушен на оваа глетка!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРеставрација на Националната Библиотека на Франција
Следна објаваНаправете сами убава и евтина домашна градина!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР