Најпосле… Gigi x Tommy, колекција за сезоната пролет/лето 2017., ја видовме и мораме да признаеме дека сме многу задоволни. Прекрасната Gigi, дефинитивно го внесе својот калифорниски дух и влијание од западниот брег во новата сезона.

Закрпани фармерки, cool кошули, кратки мајци и бомбер јакни, ја носат ултимативната кежуал инспирација, која толку ни треба, а ја сакаме за потоплата сезона пред нас.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа сабота изведба на операта „Севилскиот бербер“
Следна објаваИвана Величковиќ и приказната за “Dream Catcher”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР