Сите ја знаеме поговорката: “Не судете за книгата според кориците”. Истото важи и за куќите, посебно за овој чуден, тесен дом во Јапонија!

Оваа куќа ја дизајнираше атељето Mizuishi Architects, со 56 квадратни метри, изградена на триаголно земјиште кое се наоѓа помеѓу патот и реката. Од надвор изгледа минијатурно, но затоа од внатре е пространа и удобна.

Триаголната куќа има два ката: спалната соба е на првиот кат, кујната и дневната се на вториот, плус мала просторија на мезанинот за забава, до која се доаѓа по скалите. Сите sидови се со бела боја, заради што и самиот дом изгледа поголем и посветол. Погледнете го овој интересен дом во нашата галерија!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобри светски дестинации за љубителите на животни!
Следна објаваПуловер со отворен грб е новото “must have” парче!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР