Њујорк е град кој го инспирира секој уметник, без разлика со каква уметност се занимава. Роман Тристрам е илустратор и графички дизајнер од Агадир, Мароко чии илустрации ви ги претставуваме во продолжение. Во нив, тој ги отсликува атмосферата и визуелните аспекти од улиците на Њујорк, и тоа мошне прецизно и реално. Во илустрациите веднаш се препознава специфичниот ритам на улиците на Големото јаболко.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајголеми модни трендови најавени за 2017 година!
Следна објаваУтринска рутина на Barack Obama која инспирира!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР