20.01 // 16:00 – Lucky Friday
Во петок после работа опуштање со bossa nova звуци и вината на Bovin, Tikves Special Selection,Traikovsky, Brzanov, Popov, Stobi на – 50%
facebook event link

Lucky Friday Januari-02
***

20.01 // 22:00 -Showroom: Explorers club
Вечер на џез патување со Ади Имери- гитара, Иван Иванов- тенор сакс, Дамир Имери- клавијатура и Благоја Антовски- тапани.
facebook event link

Januari-02
***

21.01 // 22:00 – Сабота во Јавна Соба: Offbeatz
Резервирајте ја оваа сабота за OffBeatz и уживање во селекција на funk, disco, soul мелодии, отсвирени од дечките со кои на последниот ден од 2016 не престанавме да шизиме.
facebook event link

South Park-03

Што друго може да правите во Јавна Соба

Организирајте или посетете обука, семинар, работилница….
Event Rooms

Event Rooms
***

Бидете продуктивни и дружете се…
Coworking

coworking
***

Подарете си дизајнерско парче…
Concept Store

A4 sales jan 2017-01
1px
СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастична новозеландска атракција!
Следна објаваШто треба веднаш да исфрлите од домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ