На профилот на НАСА на Инстаграм секојдневно се објавуваат прекрасни фотографии од вселената.  Најголемиот дел од нив се направени од телескопот Хабл и Меѓународната вселенска станица преку кои е овозможено да се овековечат значајни вселенски феномени, ѕвезди, планети и сл. Ние одбравме 15 најдобри фотографии направени во текот на изминатата година. Погледнете.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваUnicorn Macarons се апсолутен хит!
Следна објава3 супер креативни идеи за гардеробер!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР