“Bellavista del Garden del Norte” е нов и интересен ресторан во Барселона, кој го отворија фудбалерот Lionel Messi и браќата Iglesias. Ресторанот е обележен со шпанската култура и топли бои, а се наоѓа во градскиот кварт Eixample. Просторот е дизајниран од дизајнерското студио El Equipo de Creativo – дизајнот на енериерот ја пренесува атмосферата од малите селски населби во Шпанија.

Ресторанот од 1000 m² е распореден на два спрата – каде е создаден е функционален и интимен простор.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУрбани пејзажи на дожд
Следна објаваБелите Yeezy Boost 350 V2s патики уште сега се прогласени за хит!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР