Франческо Камило Џоџино е италијански уличен уметник кој со своите дела има за цел да пренесе пораки до општеството, на креативен начин. Неговите огромни мурали ги красат ѕидовите на некои од земјите кои ги посетил, како што се Тајланд, Литванија, Австрија, Шпанија и неговата родна Италија. Овојпат, ви го претставуваме неговото дело во Чиле. Станува збор за мурал кој треба да не потсети дека имаме само една планета и многу е важно да ја сочуваме пред да биде предоцна.

1 2 3 4 5 6 7 8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразнични идеи за домот (2.дел)
Следна објаваШто има оваа седмица во Public Room?!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР