Предпразнчната атмосфера е во полн тек, а доколку оваа година сакате да се облечете поинаку за сите весели забави кои следат, H&M ви предлага инспирација која ви треба! Новиот тренд водич ‘Glimmer Girls’ на овој шведски моден тренд, ви нуди цела селекција на изгледи на кои – невозможно е да им одолеете.

Од сатенски фустани па се до со монистра везени новогодишни пуловери и елегантни бодија, овие парчиња се совршени за девојки со став. Се што ви треба е еден убав шал и слатки чевли до гужд – и спремни сте за налудите забави!hm-shiny-sequin-styles01 hm-shiny-sequin-styles02 hm-shiny-sequin-styles03 hm-shiny-sequin-styles04

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапознајте го кучето Reagan и неговиот најдобар пријател
Следна објаваКое време во денот е најдобро за вежбање!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР