Малите светилки се најубав и најомилен празничен декор!

Малите светилки се најубав и најомилен празничен декор!

Кога ќе помислиме на новогодишните декорации (сем елката), пред очи ги имаме најобичните мали светилки, кои во секунда создаваат совршена зимска или божиќна атмосфера до домот!

Иако малите светилки најмногу доаѓаат до израз за време на новогодишните празници, нивниот ефект може да се користи преку целата година. Дали ги ставате над креветот, околу прозорот, огледалото или пак пишувате некој збор на sидот со нив – ќе создадете чувство на и удобност, воедно осветлувајќи го целиот простор.

Побарајте малку инспирација во нашата галерија и создадете празнична атмосфера во домот!

lampice lampice2 lampice3 lampice6 lampice8 lampice10 lampice11 lampice12lampice14

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСупермоделот Bella Hadid е новото заштитно лице на Nike!
Следна објаваЗимска мода на Инстаграм
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР