0За време на студената сезона, експериментирањето со облеката е многу полесно отколку во текот на летото, а со тоа и можноста да го прикажете својот стил во вистинско светло. За инспирација, ви прикажуваме кои се најголемите трендови за оваа зима, претставувајќи ги модните комбинации на најубаво стилизираните дами на Инстаграм. Иако е студено, тие се модерно и убаво облечени, а притоа вешто им прикосат на ниските температури. Најактуелни парчиња во оваа сезона се секако капутите и јакните, а најдобро изгледаат во тандем со џемпери и ролки, волнени фустани и панталони, чизми со висока потпетица или патики. Погледнете ги фотографиите во галеријата и пронајдете го омилениот изглед за престојната зима.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМалите светилки се најубав и најомилен празничен декор!
Следна објаваНовогодишна елка инспирирана од Harry Potter!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ