Kate Koprowski и нејзиниот бренд HandiCraftKate, можат да се пофалат со новиот интернет хит – збир на волнени креации кои се рачна уникатна изработка.

Kate користи 100% волна од овца, од фирма која хумано се однесува кон своите животни. Секоја капа е уникатна, и секој набор се работи поединечно. За секоја капа и треба 3 дена работа, потполно да ги заврши.

lbkn-9 lbkn-7-copy lbkn-2-copy-copy lbkn-1-copy-copy lbkn-3-copy lbkn-5-copy

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNissan ја произведе првата мобилна канцеларија!
Следна објаваЕлементи кои секогаш помагаат да се зголеми просторот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР