5

Есента е магично доба од годината. Годишно време со идилични сцени, раскош од мириси и бои, живописни пејзажи, распослани есенски лисја и златести сончеви зраци. Ви претставуваме 27 убави фотографии кои најдобро ја овековечуваат нејзината магија и се вистински празник за сетилата. Уживајте во нашиот избор и посакајте и срдечно добредојде на есента. Здраво, есен!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНа Пикбокс премиерно доаѓа Бул, серија инспирирана од д-р Фил
Следна објаваS.ignature | Македонскиот потпис на европските улици
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ