Би помислиле дека титулата најплатенa ќе легне во рацете на некоја актерка која сите добро ја познаваат. За 2016 тоа не е случајот. Веројатно најголемиот број од вас, никогаш и не слушнале за Дипика Падуконе, најплатената глумица на светот за 2016 според Forbes.

All the way from Madrid! Here's another exclusive image of @deepikapadukone's stunning look for #IIFARocks -Team DP

A photo posted by Deepika Padukone (@deepikapadukone) on

Индиската актерка, која е родена во Данска, но се посветила на боливудска кариера може да се пофали со 96 милиони заработка само од оваа година. На нејзината сметка таа има 275 милиони долари кои не се само од нејзината актерска кариера туку и од вложување акции, продавање недвижнини и договори кои ги склопувала со модни и козметички куќи.

И како вистинска бизнис жена не се ограничува само на уметничките води, туку Дипика има свој парфем, своја вотка, ланец ресторани и верувале или не, таа е сопственик на фудбалски тим.

#papermagazine @papermagazine

A photo posted by Deepika Padukone (@deepikapadukone) on

#VanityFair @vanityfair @tommunrostudio

A photo posted by Deepika Padukone (@deepikapadukone) on

Behind the scenes of #xXx. @deepikapadukone and @rubyrose look fierce and strong for #TheReturnOfXanderCage! Don't you agree?

A photo posted by Deepika Padukone (@deepikapadukone) on

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР