Дизајнерското студиото Diff. се погрижи за невообичаената но интересна декорација на дом во Италија, создавајќи слој на современ стил над класичната рококо позадина. Крајниот производ е извонреден спој на парчиња кои го подржуваат минатото време.

Старата архитерктура на дневниот престој кој е опремен со прекрасни прозори, собата ја прават светла , созадавајќи прекрасно чувство. Висечките светла, креираат мека и романтична расвета, изработена од во слободни цветни форми од муслин. Така создаваат контраст со метално златните светла од двете страни на каминот.

Емералд софите во средината на дневниот престој, црните графити на огледалото, мермерниот камин, се извонреден спој помеѓу старото и новото.

Sидовите во темно црвената боја во трпезаријата играат на елегантната карта со светло сините нијанси на вазните и sидните мурали. Над масата во трпезаријата, двата златни лустери ја поврзуваат собата со истанатиот дел од декорираната куќа.

graffiti-2 lights

side-shot

 

side-room

wall-mural-1

kitchen-4

bathroom-2-2

bathroom-3

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВи ја претставуваме новата боја која ќе ја освои 2017 година!
Следна објаваBeyoncé наполни 35 години – 5 најдобри мотивирачки цитати од неа!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР