Серијата фотографии насловена како “Sign of Language” е дело на талентираната фотографка Марго Волтер. На фотографиите се прикажани секојдневни ситуации, главно како комбинација од делови од мебел од Икеа, мебел кој е сеприсутен во модерното живеење, со исти дезени и шари на облека која ја носат моделите. Без употреба на Фотошоп, авторката создава интересни шарени композиции, полни боја, кои се „претопуваат” во позадината.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВреме е за средување и чист дом!
Следна објаваПрва станица на нашиот летен џез караван – Ресен!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР