“For Every Victory” – новата спортска линија на H&M!

“For Every Victory” – новата спортска линија на H&M!

 Шведскиот моден бренд H&M ја откри новата high-performance спортска линија наречена “For Every Victory”. Линијата е креирана со помош, совети и предлози на шведскиот Олимписки тим, а содржи се, од спортски кратки и долги маици па се до спорска линија за трчање и вежбање.

Целата линија инспирирана е од униформата на шведскиот Олимписки тим за отворање на церемонијата, така да колекцијата се состои од палета на црна, сива,златна и загасена розе боја.

2-23 3-21 4-21 1-28

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗападна Австралија од птичја перспектива
Следна објаваВизуелно патување низ европските држави
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР