СУПЕРХИКС Банда Инструментале посветени на она кое најдобро го работат цели 22 години, овој пат ни раскажуваат приказна за упорноста, предизвиците, безкомпрмисноста и надежта.

“РАМПАРАРАМ” е дело чиј текст и аранжман се на СУПРЕХИКС, снимена во студио ТРАЛАЛА од страна на Мите Димовски.

Од сега достапно на официјалниот YouTube канал на Суперхикс.
Бујрум!!!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативни потсетници за организиран ден
Следна објаваEспадрилите се во тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ