H&M ги одбра најдобите модни изгледи за совршено летување според тренд водичот ‘A Luxe Escape’. Моделите Cameron Russell и Andreea Diacon, ја снимаа модната кампања на прекрасната локација со многу зеленило и во морски амбиент, па затоа и со нетрпение го чекаме летото.

Од проsирни кошули со голи рамења, па се до парчиња со различни принтови и кежуал сандали, H&M нуди инспирација за сите прекрасни сончеви денови на плажа, што следат.

1-10 (1) 5-6 4-5 2-8 3-6haljine

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп од 09.05. – 15.05.2016 година!
Следна објаваМајките се закон! Мајките се силни! Мајките се чудо!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР