horoskop-mart-631x330-28102Овен

Работа – Уште една недела полна со нервози, но вие духовито се носите во најтешките моменти.

Љубов – Имате голема подршка од партнерот кој е секогаш покрај вас кога треба.

Здравје – Што се однесува до здравјето, морате под хитно да ја намалите нервозата.

БИК

Работа – Вие сте крајно одговорни на работното место, никој друг од колегите не се труди да работи како вас.

Љубов – Дом, одмор и љубов сега ви се најпотребни, бидејќи на работа не ви цветаат рози.

Здравје – Повеќе спиење и одмор.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Да почнете од почеток е одлука на храбрите а не на плашливите, а вие сега добро го разбирате тоа.

Љубов – Партнерот има разбирање за вашите одлуки.

Здравје – Добро.

РАК

Работа – Финансиите ви се приоритет оваа недела.

Љубов – Луѓето во вашиот пријателски круг немаат разбирање за тоа на што го трошите најголемиот дел од времето.

Здравје – Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа – После краткиот одмор ве чека една напорна работна недела.

Љубов – Тие кои ве сакаат не можат да ве имаат, а тие кои вие ги посакувате – не можете да ги освоите. Добра е изреката – Каков плен бркаш – таков sвер стануваш!

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа  – Краток пат и одмор ви се многу потребни.

Љубов – Љубов, би можела да ви случи на патување.

Зсравје – Здравјето добро ве служи.

ВАГА

Работа – Премногу размислувате наместо да делувате на време, кога деловните прилики се во прашање.

Љубов – Нова љубов ви се смешка наредниве денови.

Зравје – Не се нервирајте.

ШКОРПИЈА

Работа – Некои краткотрајни планови нема да ви успеат, но вие не отстапувајте од главната цел.

Љубов – Некоја личност од минатото, се уште ве вознемирува, не ви дава мир.

Здравје – Повеќе спиење.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Мали проблеми на работа и лоша финансиска ситуација.

Љубов – Заљубени сте и љубовта ви цвета оваа пролет.

Здравје – Проблеми со органите за дишење.

ЈАРЕЦ

Работа – Колегите не ви веруваат, а тоа ви создава дополнителен притисок на работа.

Љубов – Личноста крај вас ве сака и разбира.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Почнувате да се менувате и тоа дава добри резултати на деловен план.

Љубов – Премногу сте затворени.

Здравје – Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа – Успешно ги завршувате деловните обврски и спремни сте за следниот проект.

Љубов – Партнерот ве почитува, повеќе од порано.

Здравје – Добро.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПопладне во Ајндховен
Следна објаваВо H&M има се што ви треба за летување!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР