1

Има нешто елегантно и магично во сината боја. Дава мирен и спокоен амбиент и дополнително ја оплеменува секоја просторија.  Многу дизајнери на ентериер се водат по правилото: ако сакаш соба во која сите ќе се чувствуваат пријатно, сината е вистинскиот избор. Без разлика дали е небесно сина, длабока темна нијанса или нешто помеѓу, со оваа кралска и шармантна боја не може да погрешите. Ние ви претставуваме неколку причини зошто да се одлучите за сина боја во домот. Инспирирајте се!

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОригинални бележници за книга
Следна објаваПромоција на книгата „Кратка теорија за патувањето и пустината“
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР