Еден од најпознатите и најценети брендови на луксузни чевли и модни додатоци Jimmy Choo, оваа година слави 20 години на постоење. За да го прослават роденденот на специјален начин, брендот ја лансираше колекцијата под името “Memento”, која ексклузивно е достапна на Saks Fifth Avenue.

Прекрасната линија содржи неверојатни парчиња кои апсолутно ги обожуваме. Од диско шик платформи, па се до металик балетанки и украсени clutch торбици. Овие парчиња се единствени, безвременски и совршени за секој важен ден во вашиот живот – исто како и Jimmy Choo!

6-8 7-8 9-3 10-2 11-1 (1) druga-1 kolaz-4 (2)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнфографик | Во кои музеи се изложени најпознатите уметнички слики?
Следна објаваУрбан балет
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР