За разлика од типичните Детроит и Женева, светските познати компании за производство на автомобили одлучија да ги престават своите миленици во „Големото јаболко“.

Изложбата во Њујок веќе трае во својот полн ек, се до 4-ти Април, а наша задача е Вам да ви ги претставиме најдобрите 3 модели кои наскоро ќе владеат на улиците во Њујорк за неколку дена.

  1. Mercedes AMG cabriolet “C 63”, верзија S.

1

0 Убавец, во секоја смила на зборот. Кабриолетите на Мерцедес се секогаш без грешка, било тоа да се работи за перформанси или дизајн.

2. Nissan „GT-R“.

2

Моќник во секоја смисла на зборот. Типично за Nissan да експериментира со силните контури во дизајнот, како да ја вродува самодовербата од автомобилот на купувачот.

3. Audi R8 spider 

3

 

Audi R8 Spyder 4.2 FSI quattro

Успешен, моќен и таинствен. За сите оние со добар стил и одличен вкус. Audi повторно не воодушеви со својата прецизност и елеганција.

А, кој е Вашиот миленик?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНедела програма во Public Room
Следна објаваЌука на дрво за која сите сме сонувале, вредна 240.000 фунти!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР