ОВЕН

Работа – Животот ви се сведе само на работа, немате простор за приватните проблеми. Мислите дека е најдобро прво да ги решите сите обврски на работа а потоа да се фокусирате на се останато.

Љубов – Патнерот трпи заради вашите професионални обврски

Здравје – Повеќе спиење и одмор.

БИК

Работа – Уште една работна недела, не толку успешна за вас. Можеме да кажеме дека успешните деловни денови ве очекуваат во март.

Љубов – Не сте спремни за озбилна врска и врзување со никого во овој период.

Здравје – Можни се промени во расположението.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Не се откажувате од своите планови во врска со работата. Најдобро би било да почнете нов бизнис или да ја прифатите понудената нова работа. Не се враќајте на старите проблеми.

Љубов – Партерот има разбирање за се што ви се случува.

Здравје – Намалете со нервозата.

РАК

Работа – Ги средувате малите финансиски проблеми и веќе повторно сте спремни за нови вложувања.

Љубов – Ќе запознаете нова љубов на патување.

Здравје – Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа – Одморот ви беше итекако потребен. Можни се кратки патувања во странство.

Љубов – Нова љубов ве чека на патување, а старата ве чека со нетрпение дома.

Здравје – Повеќе вежбајте.

ДЕВИЦА

Работа – Вам ви одговара работа со голема група на луѓе. Немате многу слободно време, но тоа не ви претставува проблем.

Љубов – Заљубени сте до уши.

ВАГА 

Работа – Новата работа ве прави среќни, но ви недостасува поголем ангажман и финансиски средтсва. Можен е прилив на пари кон крајот на неделата.

Љубов – Разочарани сте во една личност. Оставете работите сами да се решат.

Здравје – Повеќе одмор.

ШКОРПИЈА

Работа – Нов деловен успех и награда за трудот и работата ве очекуваат оваа недела.

Љубов – Не барате озбилна врска туку само забава, а тоа оваа недела ќе имате во изобилие.

Здравје – Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа – На деловен план се ви оди како што сте планирале.

Љубов – Ќе се заљубите оваа недела.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа – Работата добро ви напредува, а вие се чувствувате задоволно и исполнето.

Љубов – Нова љубов ве чека оваа недела.

Здравје – Повеќе вежбајте и подобро ќе се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа – Не сте доволно мотивирани, малку сте мрзеливи и тоа се одразува на работата.

Љубов – Во љубовта добро ви оди.

Здравје – Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа – Вербата во подобро утре и понатаму ве води, но потребен ви е конкретен план.

Љубов – Уживате во љубовта со партнерот.

Здравје – Повеќе пешачете.

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMango ги оживува 90-тите со Лиу Вен и трендот Soft Minimal
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (22.02 – 28.02)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР