Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

Дури и малиот стан може да се претвори во удобно место за живот и работа, за топли романтични вечери, или, пак, за забавни средби со пријателите. Се’ што ви е потребно е мудро испланиран распоред и внимателен дизајн на ентериерот. Ви претставуваме еден совршен пример за таа намена – гарсониера со површина од близу 29 метри квадратни, која и покрај скромната површина е комплетно функционална и пријатна за секојдневен престој. Проектот е дело на дизајнерката Мария Дадиани, која од малиот еднособен стан во Москва создала компактно катче за живеење, каде не изостанува ниту добриот вкус. Уреден е во арт деко стил и со неутрални бои, а како во толку минијатурен простор се вклопени дневна соба, издвоена спална соба, кујна, гардеробер и бања, погледнете од фотографиите во продолжение.

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

7

8

9

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

Дизайн малогабаритной однокомнатной квартиры 28 кв.м.

12 13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна соба (18.01.2016 – 24.01.2016)
Следна објаваМинималистички зимски фотографии
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ