horoskop-mart-631x3301ОВЕН
Оваа недела, би било добро да дадете се од себе на работа. Напнати сте, бидејќи од вас се очекува да ги почитувате и завршите работите до дадениот период. Потрудете се себеси да си олесните и повеќе да внимавате на вашето здравје. Нерасполеожени сте, но пред крајот на оваа недела работите ќе се свртат во ваша корист. Од млад маж, имате голема помош на работа. Можни се некои промени во домот, како што се реорганизација на мебелот или на домашниот буџет.
БИК
Не се нервирајте за работи, кои не можете да стигнете да ги завршите, туку работете колку што можете. Морате подобро да се организирате. Ова недела е за купување на работи, за кои одамна сте планирале и за кои сте штеделе. Попустите се во тек, па искористете го добриот период и средете се, како што сакате.. Ненедајно, можеби ќе одите на краток пат. Не влегувајте во расправии со роднините.
БЛИЗНАЦИ
Малку сте поспор. Никако да се опуштите и притисокот да попушти. Обидете се да мислите на работи кои ве релаксираат и гледајте, да не ги занемарувате обврските кои ги имате. Сметките мораат да се плаќаат на време, без разлика, што тоа и не ве интересира. Страстен сте, повеќе од порано. Големи трошоци во првиот дел од неделава, но од четврток нови средства пристигнуваат. Тоа ќе ви го поправи расположението, а вие можете да почнете  да штедите. Можни се проблеми со колената и зглобовите. Посетете го забарот.
РАК
И оваа недела мислите дека ви се потребни други, за се што морате да одработите. Не очекувајте премногу од колегите, вие можете доста работи, сами да ги изработите. Вие сте исклучително вредни и точни.Тоа е вашата предност. Не си дозволувајте некои грешки од минатото, да ве саботираат. Свртете се кон иднината. Нервозата на почетокот во неделата, ќе направи некои измени во распоредот, во организацијата на секојдневниот живот, но тоа и ќе ви го олесни животот.
ЛАВ
Поголема концентрација на работа. Пријателите можат да ви помогнат, макар тоа било и со совет. Напнати сте и малку ви фали, секому да му кажете во лице што навистина мислите. Тоа не е решение за оваа недела. Требате да бидете трпеливи и поносни, затоа што тоа е добра одлука за иднината. Некои работи ве грижат и се затворате во себе. Не правете го тоа, туку доверете се на блиска личност, некој од семејството. Спијте повеќе оваа недела.
ДЕВИЦА
Оваа недела ви е потребно нешто за релксирање. Успорени сте. Имавте многу обврски, така да сега и вам ви треба одмор. Бидете креативни. Спортувајте. Не критикувајте ги премногу другите луѓе, секој не го разбира тоа добронамерно. Одредена  млада женска личност, ќе ве нервира со некои прашања, а вие ќе најдете начин да ја игнорирате.
ВАГА
Не се чувствувате добро. Не сте оптимисти оваа недела, но и друштво не сакате. Најмногу сакате да бидете дома со семејството или да се осамите. Сите се околу вас, а вие имате чувство дека не можете да најдете заеднички јазик со сите. Можни се проблеми со кожата, алергија или нешто слично, па затоа внимавајте да не купувате козметички препарати кои досега не сте ги користеле.
ШКОРПИЈА
Комуникативни сте. Не ви е лесно да излезете на крај со обврските, кои ве чекаат. Свесни сте дека се треба да изработите на време се, како што треба. не губете време на ситници, на разговори со колеги к ои не се продуктивни, посветете се на работата, а се друго, лесно ќе дојде на ред. Некое планирано патување од поодамна, сега лесно се остварува. Доколку одамна чекате некои документи, би требало да стигнат оваа недела.
СТРЕЛЕЦ
Оваа недела имате прилив на пари. Добро се чувствувате, бидејќи имате чувство дека ќе бидете наградени за целиот досегашен труд. Оваа недела, се сумираат резултатите од предходниот период. Разочарани сте на реакциите од другите на вашиот успех, но важно е што вие мислите за себе. Не бидете толкав перфекционист. Бидете поодговорни кон парите, но и попрактични.
ЈАРЕЦ
Вашите потреби, ставете ги на прво место. Не сте многу расположени. Се нервирате дека работите одат поспоро, отколку порано. Имате чувство, дека пред другите треба да се правдате за вашите постапки, но тоа не е потребно. Гледајте се себе и одмарајте. Можни се проблеми на работа, но имајте предвид дека соработката со некои колеги е невозможна. Пресечете ги сите контакти, кои не ви одговараат. Личности кои постојано нешто бараат од вас, не ви се потребни. Сега е време за конечни одлуки.
ВОДОЛИЈА
Многу работи, ви се вртат во главата. Депресивни сте. Треба повеќе да се посветите на работата. Во почетокот од неделата, може да биде стресно извршувањето на обврските, но од среда, работите ќе се нормализираат. Не вклучувајте премногу емоции на работа. Не запоставувајте го семејството, заради обврските на работа. Внимавјте повеќе на своето здравје. Под стрес сте.
РИБИ
Време е да се посветите на идеите, кои се некаде потиснати. Не ја запоставувајте вашата креативност. Обидете се помалку пари да трошите на другите, на подароци, туку на себе. Многу сте чувствителни и романтични. Некоја личност од минатото, можеби ќе се врати во вашиот живот. Носталгични сте. Со партнерот, ќе расчистите нешто што ве мачи. Оваа недела е критична во партнерските релации, така да, после среда, точно ќе знаете што треба да правите за да ви биде подобро.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо гaлeријатa Флукс, во тек е изложба на Горан Менков!
Следна објава[Филм] Малиот принц
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ