Празниците се ближат, а новата линија аксесоари од  ZARA Home нуди прекрасна инспирација за украсување на домот. Зимската колекција од популарниот шпански бренд донесува широк спектар на производи, од симпатични детали за китење на елката, елегантни украси за ентериерот и дворот, па се’ до декорации за совршено стилизирана трпеза. Покрај препознатливите црвена, бела и зелена боја, во колекцијата може да се најдат и детали во погламурозна златна, сребрена и бакарна нијанса, за празнична атмосфера во полн блесок и сјај. Оваа година, каталогот е поделен на три различни тематски целини: Nordic Holidays, Bohemian Christmas и White & Gold. Погледнете ги фотографиите и пронајдете ја омилената идеја за вашиот животен амбиент.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд | Смарагдно зелена
Следна објаваМалечки светови од картон, дрво и памук
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ