Vera Van Wolferen е уметник и дизајнер која живее и работи во Хаг, Холандија. Таа е автор на еден мошне необичен серијал на имагинарни приказни кои се прикажани преку спој на картон, дрво и памук. Деликатните уметнички инсталации се чини како да се излезени од некоја детска фантазија или бајка. Навистина оригинален начин да се претстават сцени од реалното и нереалното, животот и сонот.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваZara Home: Празнична колекција 2015
Следна објаваСериите „Фарго“ и „Транспарентно“ на Pickbox во трка за „Златен глобус“
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ