nasl

The Backstage Loft e името на најновата зимска колиба која е дел од прекрасниот комплекс во швајцарскиот град Зермат. За Зермат велат дека е последната ледена оаза во Европа. Иако преку лето нема снег, жицницата која води на 3820 метри до Матерхорн е место каде има снег преку целата година. Луксузната колиба е идеално место за бегство од реалноста. Се наоѓа на тивко и изолирано место, што ја прави совршена за зимски одмор. Ентериерот е дело на архитектот Heinz Julen, познат по својот раскошен мебел и уникатни производи.1

Викендичката однадвор има дрвена структура, а внатре собира 12 луѓе. Рустикалниот внатрешен дизајн најдобро доаѓа до израз на дневна светлина.

Совршен спој на удобност и традиција.

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНиз окото на Дивиан Артс: Ги пробавме Pray oчилата со дрвени рамки!
Следна објаваНеделна програма Јавна соба 09.12 – 13.12.2015
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ