1

Студенилото во воздухот надвор, неминовно бара создавање на топло и удобно прибежиште, идеално за споделување мигови со семејството и пријателите. Постојат многу начини со кои можете да постигнете вашиот ентериер да  стане пријатно и комфорно место за престој во текот на есента, но и зимата. Еден од наједноставните е со помош на декоративни перници, ќебиња и изборот на постелнина. Во продолжение, ви претставуваме 13 одлични идеи за таа намена, а кои сигурно ќе ве инспирираат и помогнат како вашиот дом да го претворите во катче за уживање во студените денови и ноќи кои се пред нас.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕколошка 34-катница во срцето на Лозана, Швајцарија
Следна објаваМладешки стан [41 м2]
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ