IKEA овој пат ни нуди гламурозни и модерни теписи по популарни цени. Ефтина елеганција е навистина тешко да се создаде на темел на малиот буџет, но ние најдовме неколку теписи и простории кои покажуваат колку навистина шик, можат да изгеедаат овие теписи.

Ја сакаме суптилната структура на светлите теписи на светлиот паркет, црно –  белите на црниот паркет со динамиката кои ја создаваат и интригата во монохроматските соби, белото крзно на подот и.т.н.

Се надеваме дека ќе добиете инспирација како вие да го создадете топлото катче во вашиот дом, со овие или слични на нив теписи.

mainoriginal585x0-9-2 (1)

mainoriginal585x0-8-2

mainoriginal585x0-5-2

mainoriginal585x0-4-4

mainoriginal585x0-2-4

mainoriginal585x0-3-4 (1)

mainoriginal585x0-16

mainoriginal585x0-1-4 (1)

mainoriginal585x0-13-1

mainoriginal585x0-12-1

mainoriginal585x0-15-1

mainoriginal585x0-14-1

mainoriginal585x0-7-2 (1)

mainoriginal585x0-6-2 (1)

mainoriginal585x0-11-2 (2)

mainoriginal585x0-10-2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМачиња и кучиња спијат заедно
Следна објаваЗошто е добро да се читаат романи?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ