1

Ви претставуваме прекрасен мини ентериер, кој е пример за изненадувачка комбинација на добар дизајн со рационално користење на просторот. Иако е со површина од само 36 метри квадратни, овој мал, но мошне сладок стан има се’ што ви e потребно за среќен и удобен живот. Просторот е уреден модерно, а со шарени винтиџ детали кои внесуваат ведрина, игривост, динамика и позитивно расположение во домот. Изразено воздушест и комфорен, ентериерот се состои од ходник, дневна соба, кујна со трпезарија, спална соба, бања и балкон. Пространата и целосно екипирана кујна импресионира со својот стил и колоритниот дизајн. Спалната соба, пак, сместена е зад преградата во дневниот престој, што е многу често и креативно решение за мали станови. Обезбедува доволно приватност за опуштање, тивок агол да се прочита нешто, или, пак, да се спие. Амбиентот е декориран во стилот на 60-тите години, но во никој случај не е инфериорен во однос на убавината и оригиналноста на модерната ера. Нам многу ни се допаѓа оваа мала удобна оаза, а вам?

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Филм] Последниот ловец на вештерки
Следна објаваMarchesa невестински фустани – вистинско ремек дело!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ